|
Still deciding? Get samples of $ !
Order Sample
|
| Customization: | Available |
|---|---|
| Warranty Period: | 12 Months |
| Certification: | EMC, TELEC, IEC, UKCA, CCC, FCC |
| Shipping Cost: | Contact the supplier about freight and estimated delivery time. |
|---|
| Payment Methods: |
|
|---|---|
| Support payments in USD |
| Secure payments: | Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform. |
|---|
| Refund policy: | Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues. |
|---|
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency
| System Physical Standard Configuration: | |
| General | |
| Operation System | Android 15 (Google Play) |
| CPU | spreadtrum T618 Octa-core A75 2.0Ghz + Six-core A55 2.0GHz spreadtrum T610 Octa-core A75 1.8Ghz |
| GPU | IMG GE8300 @800MHz |
| Appearance | |
| Size(mm) / N.W.(kgs) | 243.6*162.4*7.9mm / 0.6kgs ( Luxury Metal Shell with a thin design of 8.9mm thickness. ) |
| Display | |
| Screen Size | 10.1 inch ,1920*1200IPS,800*1280Pixels,IPS G+G 2.5D 5 points Touch screen (6mm Narrow Bezel) (1920 *1200 IPS Available) |
| Storage | |
| RAM | 3G/4G/6G/8G |
| ROM | 32/64G/128G |
| Storage Extend | Max support to 256GB TF card |
| Camera | |
| Front / Rear | 2.0 +5.0MP / 5.0MP+8.0MP /5.0MP +13MP |
| Network & Connection | |
| 2G/3G | 3G: Built-in GSM:850/900/1800/1900MHZ WCMDA:2100M/850MHZ GPRS/EDGE/WIFI |
| 4G | 4G: FDD LTE: B1,B2,B3,B5,B7,B8,B28(Optional:B4/B13/B17) 4G: TDD LTE:B38/B39/B40/B41 |
| WIFI | 802.11 a/ac/b/g/n |
| Bluetooth | 5.0 |
| GPS | Support |
| OTG | Support |
| FM | Support |
| Gravity Sensor | Support |
| Interface and Button | 1*Type C |
| 1*Nano Sim Card Slot (SIM+SIM OR SIM+TF) | |
| 1*Micro SD Card (TF Card) | |
| 1*3.5mm Earphone Jack | |
| 1*Pogo Pin (Optional) | |
| 1*Power Button / 1*Volume +/- | |
| Multimedia | |
| Picture | JPEG/BMP/GIF/PNG |
| Video | MPEG4-SP, H.264/AVC,H.263,3GP,3G2,MP4,MKV,AVI, |
| Audio | MP3,MP2, AMR,AWB,APE,M4A, MIDI, OGG |
| Languages | Multi-Languages |
| Speaker | 2 box Stereo Speakers |
| Mic | Support |
| Moto | Support |
| Power | |
| Battery Capacity /Charger | 6000mAh/ 3.7V (5-9 hours) / Output: 5V 2A |


SmartCN Limited was established in 2008, We provide the development, Design, and Production of extensive


