|
Still deciding? Get samples of $ !
Request Sample
|
| Customization: | Available |
|---|---|
| Battery Capacity: | 3000mAh-4000mAh |
| Card Reader: | Without Card Reader |
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency
| System Physical Standard Configuration: | |
| General | |
| Manufacturer | SmartCN Limited |
| Model | IT-1001C |
| Operation System | Android 11 / 12 |
| CPU | SC9832E Quad-Core Processor 1.4Ghz |
| Display | |
| Screen Size | 10.1inch |
| Resolution | 1280 x 800 Pixels,1920 x 1200 IPS optional |
| Screen Technology | IPS Touch Screen |
| Storage | |
| RAM | 1GB/2GB LPDDR3 |
| ROM | 16GB/32GB (eMMC) |
| Storage Extend | Max support to 128GB TF card |
| Network & Connection | |
| 2G | GSM 850/900/1800/1900 (Band5,Band8,Band3,Band2) |
| 3G | WCDMA:(B1/B2/B5/B8 ) |
| 4G | TD-SCDMA / LTE-TDD / LTE-FDD |
| WIFI | 802.11 b/g/n OR 802.11 a/ac/b/g/n |
| Bluetooth | 5.0/V4.2 low energy |
| Function | GPS/OTG/FM/Gravity Sensor |
| Camera | |
| Front Camera | 2.0MP/2.0MP |
| Rear Camera | 5.0MP/2.0MP |
| Interface and Button | 1*Type C |
| 2*Sim Card Slots | |
| 1*Micro SD Card (TF Card) | |
| 1*3.5mm Earphone Jack | |
| 1*Power Button | |
| 1*Volume +/- | |
| Multimedia | |
| Picture | JPEG/BMP/GIF/PNG |
| Video | MPEG4-SP, H.264/AVC,H.263,3GP,3G2,MP4,MKV,AVI, |
| Audio | MP3,MP2, AMR,AWB,APE,M4A, MIDI, OGG |
| Languages | Multi-Languages |
| Speaker | Support |
| Mic | Support |
| Moto | Support |
| Power | |
| Battery Capacity | 6000mAh/ 3.7V |
| Charger: | Output:DC 5V 2A |
| Appearance | |
| Size(mm) | 246*158*9.4mm |
| N.W.(kgs) | 0.6kgs |







